Kroviniai pervežami tarp šalių tam, kad įmonės uždirbtų didesnį pelną. Pasaulyje jau senai nebėra taip, kad šalis pačios pasigamina visas žaliavas ir prekes kurios reikalingos vidaus vartojimui. Daugumą gamybos šakų Europoje yra išnykusios, nes didžioji dalis pramonės ir gamybos veiklų perkelta į Azijos šalis. Net ir pačių elementariausių kasdieninio vartojimo prekių turime laukti kol bus atsiųstos siuntos iš Kinijos, Indijos ir aplinkinių šalių. Augant elektroninei prekybai, vis daugiau prekybininkų žengia į tarptautines platformas ir jiems tampa reikalingas tarptautinis prekių pervežimas. Šiandien pabandysime pasiaiškinti su kokiais sunkumais susiduria įmonės ir ką reikėtų iš anksto žinoti apie pervežimus.
Dydis, dažnis, kainos
Gabenant krovinius tarp Eurpos Sąjungos šalių ir visame pasaulyje, susiduriama su daug iššūkių nes šioje tiekimo grandinėje yra daug dalyvių. Visų pirma nuo ko reikia pradėti, nustatyti pagal savo užsakymus, kiek dažnai ir kokio dydžio krovinius jums reikės gabenti per savaitę, mėnesį, ketvirtį ar pusmetį. Suplanavę krovinų srautą galite dėrėtis su pervežimo įmonėmis dėl geresnių įkainių. Jeigu krovinių nedaug, užsakykite dalinio krovinio gabenimą. Visame šiame reikale, jūs nesusidursite ir nebendrausite su bendrove kuri užsiima krovinio gabenimu, jūra, geležinkeliu, ar oro linijų bendrove. Visus klausimus derinsite su tarpininkais, logistikos bendrovės atstovais, o jie savo ruožtu derina krovinio gabenimą su .
Dokumentai
Gabenant prekes krovinys turi iš pardavėo gamybinių patalpų arba sandėlio patekti į pirkėjo sandėlį. Transportavimui dažniauiai naudojamos kelios transporto rūšys. Tik tokias prekes kurias galima pervežti vilkikais pavyks pristatyti nuo sandėlio iki sandėlio jų neperkraunant ar nepasinaudojant laivu, geležinkeliu ar lėktuvu. Kas yra atsakingas už transportavimą nuo vieno iki kito taško yra pirkėjo ir pardavėjo susitarimo reikalas. Prekių pakrovimo darbai siuntėjo įmonėje nėra laikomi transportavimo pradžia. Visi kroviniai išvykstantys į užsienį privalo turėti teisingai įformintą dokumentaciją, sertifikatus tam kad muitinėe nebūtų rasti trūkumai ir krovinys sulaikytas. Šiuos dokumentus tvarkos muitinės tarpininkai iš anksto. Krovinių pervežimas baigiamas pristatant gavėjui, tai gali padaryti ekspeditorius arba tos šalies vietinė krovinių gabenimo įmonė.