Finansinė apskaita ir planavimas

Planavimo reikšmė pagal Sun Tzu

Garsus kinų karo strategas Sun Tzu savo veikale „The Art of War“ apie planavimo būtinumą rašė taip: „Planuodamas atidžiai ir kruopščiai – gali pasiekti pergalę; planuojant neatidžiai ir atmestinai, laimėti nepavyks. Koks neabejotinas pralaimėjimas laukia to, kuris neplanuoja visiškai! Nuo to, ar buvo atliktas planavimas, mes galime numatyti pergales ar pralaimėjimus.“

Taigi, apie planavimo reikšmę ir būtinybę žmonės žinojo dar 400 m. prieš mūsų erą. Nes geras planas yra viso ko sėkmės garantas. Ar bent jau tvirta užuomina į sėkmę. Todėl prieš pradedant naują verslą (ar norint sėkmingai vystyti jau turimą) svarbiausias žingsnis – turėti gerą planą. Geras verslo valdymo planas garantuoja, kad būtų pasiekti iškelti tikslai.

Rizikos veiksniai versle

Savalaikis ir konstruktyvus planavimas gali padėti išvengti arba tinkamai susidoroti su versle tykančiais pavojais ir netikėtomis rizikomis. Verslas be rizikos yra utopija, toks modelis yra tiesiog neįmanomas. Todėl labai svarbu tinkamai įvertinti visas galimas grėsmes ir neperžengti leistinų rizikos ribų.

Rizika versle gali būti susijusi su komercija, prekių realizavimu, finansinėmis operacijomis, produkcijos gamyba, paslaugų realizavimu. Galimi ir kiti rizikos veiksniai, tokie kaip išteklių stoka, rinkos nestabilumas.

Tačiau labiausiai rizika versle susijusi su konkurencija. Todėl itin svarbu prieš ateinant į rinką gerai išstudijuoti rinkos aplinką ir būsimos įmonės reikalingumą. Svarbu nepamiršti ir dar vienos rizikos – išorinių veiksnių įtakos (pavyzdžiui, besikeičiantys įstatymai). Apie šį aspektą verta pakalbėti kiek plačiau.

Išorinių veiksnių įtakos rizika

Kaip jau minėta, išorinių veiksnių įtakos rizika dažniausiai susijusi su besikeičiančiais įstatymais. O sparčiausiai besikeičianti įstatymų sritis – buhalterinė apskaita ir finansai. Šioje srityje įstatymai keičiasi taip greitai, kad nepatyrusiam žmogui, šios srities neprofesionalui, visa tai gali pasirodyti per painu.

Todėl protingas įmonės vadovas, norėdamas, kad jo įmonės buhalterija ir finansai funkcionuotų sklandžiai ir be trukdžių, užsisakys tikrų buhalterijos profesionalų paslaugas. Tokių kaip, pavyzdžiui, http://nordgain.lt/. Samdant tokią buhalterinės apskaitos įmonę gaunama dviguba nauda, nes ši buhalterinių paslaugų įmonė ne tik tinkamai sutvarkys Jūsų įmonės finansinę apskaitą, bet ir papildys Jūsų verslo vidinius išteklius.

Verslo finansinės apskaitos vadyba

Kam reikalinga verslo finansinės apskaitos vadyba? Tai tarsi vizitinė kortelė įmonės klientams, konkurentams ir investuotojams. Ypač investuotojams, nes jie turi būti ramūs dėl savo investicijų patikimumo.

Tinkama verslo finansinės apskaitos vadyba rodo, kad įmonės vadovas į verslą žiūri itin rimtai, yra kvalifikuotas ir moka priimti optimalius sprendimus dinamiškame verslo pasaulyje. Pavyzdžiui, samdo profesionalus tam tikroms įmonės sritims kuruoti. Viena iš tokių sričių yra finansinė apskaita. Daugelis vadovų renkasi http://nordgain.lt/ dėl šios įmonės profesionalaus požiūrio į darbą ir klientus.

Rasytojas.lt

Rasytojas.lt yra komercinių tekstų kūrėjų agentūra. Mariaus ir jo kolegų rašomi straipsniai yra publikuojami ne viename interneto leidinyje. Visi tekstai atitinka paieškų reikalavimus, yra kokybiški ir įdomūs. Plačiau - Rasytojas.lt puslapyje.

1 comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *