Lauko šviestuvai ir jų funkcijos

lauko šviestuvai Apšvietimas – itin svarbi interjero dalis, nuo kurios priklauso jų jaukumas, detalių išryškinimas, žmogaus nuotaika, darbingumas, erdvės dydis ir daugelis kitų dalykų. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad įrenginėjant nuosavus namus, komercines patalpas ar bet kokius kitus pastatus su didesniu kiemu, būtini ir lauko šviestuvai. Dažnai žmonės jiems neskiria didelio dėmesio ir neinvestuoja į jų kokybę bei ilgaamžiškumą. Visgi reikėtų nepamiršti, jog lauko šviestuvai gali būti labai naudingi ir atlikti ne vieną šaunią funkciją. Kokios jos?

Gražina eksterjerą

Puikiai parinktas ir priderintas lauko apšvietimas gali papuošti kiemą ir pabrėžti jame esančius elementus tiek dieną, tiek tamsiuoju paros metu. Įvairūs pastatomi, lempas imituojantys ar įmantrių formų bei spalvų lauko šviestuvai gali diktuoti eksterjero stilių ir sukurti išskirtinį įspūdį, kuris ne tik trauks akį praeiviams, bet ir aplinką padarys jaukesnę jos savininkams. Eksterjerui gali pasitarnauti ir įmontuojami LED lauko šviestuvai, kurie nėra matomi dieną, tačiau naktį sukuria tikrą šviesų mozaiką. Tokios apšvietimo sistemos gali būti įrengtos laiptuose, suoliukuose, pastato fasade ir pan. Svarbu nusistatyti apšvietimo kryptis ir jų suderinamumą tarpusavyje.

Judėjimo galimybės

Turbūt kiekvienas sutiktų, kad net ir po savo kiemą naktį klaidžioti tamsoje – ne pati maloniausia veikla. Todėl be galo svarbu įrengti ne tik dekoratyvinius, bet ir puikiai savo darbą atliekančius šviesos šaltinius. Jie pratęs judėjimo galimybes ir leis orientuotis net ir tamsiuoju paros metu. Jei norite, kad tokie lauko šviestuvai nuolat neakintų aplink esančių žmonių, galite pasirinkti apšvietimo sistemas, kurios veikia tik jas įjungus arba judesio daviklių pagalba.

Apsauga

Daugeliui žinoma, kad lauko šviestuvai gali atlikti ir pasyvią saugojimo funkciją. Kokybiški, judesio davikliais valdomi šviestuvai leidžia pašaliniams suprasti, jog teritorija prižiūrima. Tai leidžia atbaidyti bet kokius piktavalius ar ne itin gerų kėslų turinčius asmenis. Tokiu lauko apšvietimu turėtų itin susirūpinti sodus bei vasarnamius turintys asmenys. Kadangi juose lankomasi rečiau ar sezoniškai – tokios patalpos itin mėgiamos ilgapirščių, todėl turite imtis visų įmanomų apsaugojimo priemonių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *